TEPELNÁ ČERPADLA

Zaplaťte čtvrtinu nákladů za teplo.

O zbytek se postará vaše tepelné čerpadlo.

Naše tepelná čerpadla nejenže vytopí vaši nemovitost, ale zvládnou ji i ochladit. Stejně tak je můžete využít i pro ohřev teplé užitkové vody. 

70 %

úspora

za energie

3-8 let

návratnost investice

20 let+

životnost

čerpadla

Image by Shapelined

Tepelné čerpadlo odebírá teplo z okolního prostředí a předává ho topné soustavě nebo do vody jako topného média pro vytápění. Poskytuje tak úsporné a komfortní vytápění a ohřev vody, a to vše v jednom systému. Ušetříte tím jednak za samotné energie, ale i za nákup dalších spotřebičů.

Náklady na provoz tepelného čerpadla jsou oproti běžnému plynovému kotli poloviční, ve srovnání s kondenzačními kotli dokonce až třetinové. Zatímco návratnost investice se tak pohybuje mezi 3 až 8 lety, životnost tepelných čerpadel často přesahuje 20 let.  

Vedle úspornosti vynikají tepelná čerpadla v porovnání s jinými zdroji tepla v oblasti spolehlivosti a bezpečí – v porovnání s plynem nebo uhlím vám jsou rizika minimální. Co se komfortu týče, jsou tepelná čerpadla téměř bezúdržbová. I když přiznáváme, že porovnávat házení uhlí lopatou a ovládání tepelného čerpadla pomocí chytré aplikace přes internet je tak trochu nefér. 

Další velkou výhodou jsou také minimální nároky na prostor a snadná montáž. Šetrnost vůči životnímu prostředí je samozřejmostí a tou nejsladší třešničkou na pomyslném dortu.

JAK SI VYBRAT TEPELNÉ ČERPADLO?

V první řadě je si třeba zodpovědět otázku, co si od tepelného čerpadla slibujete. Co všechno by mělo teplo vyrobené tepelným čerpadlem v domácnosti zastat?

Potřebujete svou nemovitost pouze vytápět? Nebo byste v létě uvítali i chlazení? Věděli jste, že pomocí tepelného čerpadla si můžete i ohřát užitkovou vodu? A co takhle ohřev bazénu?

Další důležitou otázkou je, jak bude systém použit? Chcete teplo poslat do podlahového topení, nebo do radiátorů? A do kolika okruhů? V případě ohřevu teplé vody, bude také potřeba vybrat správnou velikost akumulační nádrže, ta se zpravidla odvíjí od počtu lidí, kteří v domě žijí.

Pro výběr toho ideálního čerpadla pro vaše potřeby, je nutné znát tepelné ztráty vašeho domu. Nebojte se, pomůžeme vám s jejich přesným výpočtem.

V neposlední řadě záleží na možnostech umístění venkovní (případně i vnitřní jednotky akumulační nádrže v technické místnosti) a vzdálenosti mezi venkovní jednotkou a technickou místností.

Tepelná čerpadla jsou dnes snadno dostupná. Složitý je ale výběr toho správného čerpadla. Záleží na celé řadě proměnných, které s vámi rádi do detailu probereme. Ozvěte se nám. Nebo se zatím mrkněte na tento základní přehled: 

HEAT

STANDARD

ekologické a efektivní topení

Chcete vytápět efektivně a ekologicky? Využijte teplo z okolního prostředí, zvolte tepelné čerpadlo.

HEAT

PLUS

topení a ohřev teplé vody

Ohříváte vodu pomocí elektrické energie? Tepelné čerpadlo je ekologičtější řešení, navíc ušetříte.

HEAT

COMBI

topení, chlazení a ohřev teplé vody

S těmito tepelnými čerpadly získáte za jednu cenu topení a zároveň i chlazení vašeho domu.

PROČ ZVOLIT TEPELNÉ ČERPADLO PRÁVĚ OD NÁS?

Řešení

na klíč

Navrhneme, spočítáme, vyprojektujeme nejefektivnější řešení na míru vašemu domu i vašim potřebám. Nejefektivnější pro nás znamená ekologické a ekonomické zároveň.

Dlouholeté zkušenosti

S realizací solárních systémů máme více než 15 let zkušeností. Máme za sebou více než 300 realizací, o to více nás těší stoprocentní spokojenost našich zákazníků.

Profesionální instalace

Bezplatně zaměříme vaši střechu a připravíme projektovou dokumentaci. Systém vám pak nainstalujeme během 1 až 2 dnů a vše dáme zase zpátky do pořádku.

Renomované značky

Dodáváme zásadně pouze produkty renomovaných značek, které jsou samy o sobě zárukou kvality. Jakožto certifikovaní partneři nabízíme prodlouženou záruku až 7 let.

POPTEJTE ŘEŠENÍ NA MÍRU VAŠEMU DOMU A VAŠIM POTŘEBÁM

Abychom vám mohli dát přesnou nabídku, je třeba znát vaše konkrétní požadavky a některé specifikace vaší nemovitosti.
 
Zanechte nám na sebe prosím kontakt a my se vám ozveme zpět, abychom společně navrhli nejefektivnější řešení.

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána.